Wszystko o: Opony

Semron

Re: Wszystko o: Opony

Post autor: Semron » 14 lis 2014, o 21:01

Hehe źle spojrzałem oczywiście, że chodzi o 225/40 wtedy wychodzi 442 zł za sztukę.
Zamiast mnie poprawić to lepiej pi...... jakieś złośliwości :shock:

Awatar użytkownika
Qba
VAG-Racing TEAM
Auto: Seat Leon Cupra R
Kontaktowanie:

Post autor: Qba » 14 lis 2014, o 21:13

Wyluzuj, myśleliśmy, że grubo idziesz a tu standard widzę ;) W tym rozmiarze dalej cena jest dobra.

Awatar użytkownika
Iwo
VAG-Racing TEAM
Auto: VW Golf VI GTI
Kontaktowanie:

Post autor: Iwo » 16 lis 2014, o 15:09

Miałem Pirelli P Zero i na suchym przy normalnej jeździ trakcja marna ale na mokrym rewelacja . Byłem na tych oponach na Track dayu gdzie po dogrzaniu już spisywały się całkiem nieźle. Teraz jeżdżę na Michelinach PS3 i przy codziennym użytkowaniu jest rewelacja, klei tak samo dobrze czy są ciepłe czy zimne, w zakręcie kładą się trochę bardziej niż Pirelli ale trzymają dobrze. Na torze też sobie dały radę.
http://TeamDynamics.pl- Felgi aluminiowe z UK!
https://www.facebook.com/partshunters - PartsHunters - szeroka oferta części tuningowych

Awatar użytkownika
Lukione
Auto: E90

Post autor: Lukione » 16 lis 2014, o 15:53

Tylko ty Iwo miałeś P Zero Rosso z tego co pamiętam, a to inna opona niż P Zero.

czester
Auto: seat leon cupra

Post autor: czester » 16 lis 2014, o 19:23

Panowie, jaką szerokość gumy proponujecie, do jazdy dynamicznej, często na jakiś start, chodzi mi o przednie opony, bo tylnie zostawiam seryjne 225/40/R18. A z przodu, 225/40/ R18 wystarczy czy lepiej kupić coś szerszego?!

Semron

Post autor: Semron » 17 lis 2014, o 21:59

Qba pisze:Wyluzuj, myśleliśmy, że grubo idziesz a tu standard widzę ;) W tym rozmiarze dalej cena jest dobra.
Dzięki Qba ;)

Awatar użytkownika
qczarq
Auto: EVO X FE

Post autor: qczarq » 20 lis 2014, o 13:06

Widzę, że temat o semislickach, więc się wypowiem, bo trochę tego łyknąłem w ostatnich 2-3 latach.

225x40 r.18

Federal 595 rs-r - ok 500zł za sztukę- Na suchym pięknie klei, z racji iż jest to semi slick, żadna guma drogowa zwykła jak pirelli, czy michelin nie da mu rady, W każdy razie nie spotkałem takie z pilot sport 2 na czele.
Na mokrym jest tragedia, trzyma przez chwilę na prostej jeszcze potem dramat, na torze mokrym jeszcze gorzej.
Wczoraj jeździłem przy 5stopniach na dworze na suchy, odcina, pierwszy, drugi bieg, praktycznie w ogóle nie traci trakcji, pewnie to też związane z zawieszeniem w mojej furmance, ale uważam, że za 500zł za oponę nie kupisz niczego lepszego na suchy asfalt. Opony pękają delikatnie, ale nie ma to wpływu na eksploatację. Mi komplet starczył na 10.000KM w tym 4 tory.

D-Mack Trackday - ok 900zł za sztukę, to samo co Federal ale x2, miałem co prawda używki na jeden tor, ale uważam, że warto je kupić. Na mokrym trzymają lepiej niż federal.

Yokohama A048 aktualnie kupiłem na sezon komplet podobno najlepszego semislicka na świecie ok 1300zł za sztukę. nie jeździłem jeszcze na nim, ale co ciekawe na naklejce na oponie w warunkach deszczowych ma literkę B czyli drugą najlepszą. NIe jestem tego w stanie potwierdzić jeszcze, ale dla porównania Federal ma chyba F albo G w każdym razie ostatnią. Czy jest to najlepszy semi, okaże się za rok po sezonie. Na razie dobrze się zapowiada, bo jego wykonanie jest perfekcyjne w każdym calu.

Jak chcesz full race na suchym, to wal miękkiego slicka Michelina :mrgreen:

Jak jeździsz furą na co dzień, odradzam jakiegokolwiek semi slicka, zanim to dogrzejesz, to chłopaki na chińskich oponach będą już na kolejnych światłach. Każą oponę sportową trzeba dogrzewać, żeby trzymała, ważna też jest mieszanka, ja biorę zawsze średnią do semi i miękką do slick.
2011-2017 Seat Leon 1P Cupra 450HP/560NM
2017- Mitsubishi Lancer Evolution X Final Edition

Nudzisz się w Poznaniu zajrzyj:

http://www.facebook.com/EkypaPN

czester
Auto: seat leon cupra

Post autor: czester » 20 lis 2014, o 13:27

Przy takiej mocy na jedną oś w cuprze, zwykła opona na lato nie daje rady niestety... dlatego myślę o semislick na co dzień na sezon letni, ale mówisz że odradzasz... Nie ma żdanego semislicka który dał by radę do użytkowania codziennego według Ciebie ? :)
P.S. strasznie się nastawiłem na te federal po przeczytaniu oponi, cena przyzwoita, a na deszcz pisali że ujdzie bez szaleństw...

Awatar użytkownika
qczarq
Auto: EVO X FE

Post autor: qczarq » 20 lis 2014, o 13:33

Wiesz, ja mam Cuprę tylko do zabawy, mam 500NM na przedniej osi i tylko semi albo slick to przeniesie, ale trzeba dogrzać, jak wiesz z czym to się je, to będziesz zachwycony, Tylko tak jak pisałem wyżej 10K km i opony nie ma, bo seryjnie ma tylko 5mm bieżnik, druga sprawa, czym mniej mięsa na oponie tym lepiej kleiła.
Można też dociąć potem.
2011-2017 Seat Leon 1P Cupra 450HP/560NM
2017- Mitsubishi Lancer Evolution X Final Edition

Nudzisz się w Poznaniu zajrzyj:

http://www.facebook.com/EkypaPN

Awatar użytkownika
noktoto
Auto: GTI Performance

Post autor: noktoto » 20 lis 2014, o 14:27

Khumo KU36 od biedy się na co dzień nadają. Na suchym kleją wyraźnie lepiej niż zwykłe opony drogowe, na mokrym są całkiem znośne. W 1P były głośne jak cholera, ale już w Golfie praktycznie nie ma z tym problemu. Rotując można całkiem sporo kilometrów na nich zrobić, mi w Leonie na blisko dwa letnie sezony wystarczyły (w sumie jakieś 20k). No i są tanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modyfikacje stylistyczne oraz kosmetyka”